Miejska Biblioteka Publiczna włączyła się do akcji zbierania plastikowych nakrętek dla Mai Tyczyno, chorej świdniczanki, która walczy z wadą genetyczną. M.in. dzięki nakrętkom możliwe jest kosztowne leczenie dziewczynki.

13-letnia Maja zmaga się z wrodzoną wadą genetyczną: delecją długiego ramienia chromosomu 2. Ma poszerzone komory boczne mózgowia, wodogłowie, dysmorfię twarzo-czaszkową, skrócone kończyny dolne i górne. Dziewczynka ma także wady słuchu, wzroku, przegrody nosowo-gardłowej, nerek, żołądka. skrócone kończyny dolne i górne. W dodatku jest opóźniona w rozwoju psycho-ruchowym.

Codziennie rodzice dziecka walczą o jego jak największą sprawność. Do tego niezbędna jest kosztowna rehabilitacja i przeszczepy flory bakteryjnej, które dziewczynka będzie przechodzić do końca swojego życia. W sfinansowaniu leczenia pomagają plastikowe nakrętki. Dlatego, jeśli masz takie w domu, nie wyrzucaj ich, tylko przynieś do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy. W wypożyczalni dla dorosłych znajduje się specjalnie oznaczony kosz na nakrętki.

BIP© 2019 Miejska Biblioteka Publiczna