Kobieta, społeczeństwo, miłość, a w tle demonstracje i protesty. Inga Iwasiów, finalistka literackiej nagrody Nike 2009, 28 stycznia odwiedziła Świdnicę, aby zaprezentować swoją najnowszą książkę „Kroniki Oporu i Miłości”.

Pisarka spotkała się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy. Spotkanie prowadziła Barbara Elmanowska. Najnowsza powieść Ingi Iwasiów „Kroniki oporu i miłości” ukazała się we wrześniu 2019 r. To opowieść o współczesnej kobiecie, która bierze udział w demonstracjach społecznych, a jednocześnie zmaga się z trudnościami życia. Szuka odpowiedzi na pytanie, czy sukces oznacza poświęcenie własnej prywatności. Mierzy się z własną przeszłością, aby dokonać trafnych wyborów.

Czytelnicy obecni na spotkaniu chętnie zadawali pytania i wymieniali się spostrzeżeniami.

******************

Inga Iwasiów – profesor nauk humanistycznych., krytyczka literacka, prozaiczka, historyczka i teoretyczka literatury, poetka. Autorka powieści, opowiadań, tomików poetyckich oraz licznych rozpraw i esejów na temat literatury polskiej XX i XXI wieku z punktu widzenia krytyki feministycznej.

• inga_iwasiow
  • inga_iwasiow_02