Szanowni Państwo,

Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy już od kwietnia br. zaprasza do projektu PRZYJACIELE BIBLIOTEKI POLECAJĄ I CZYTAJĄ. Projekt został stworzony w momencie, kiedy przyszło nam odnaleźć się w zupełnie innej, trudniejszej rzeczywistości a związanej z epidemią w kraju i na świecie. Nie wiedząc jak długo jeszcze będziemy musieli żyć i dopasowywać się do nowej sytuacji, która z dnia na dzień jest bardzo dynamiczna, biblioteka chciała zapewnić swoim czytelnikom jak najwięcej poczucia normalności. Dlatego od początku pracownicy porządkowali, szperali w archiwach, przypominali projekty, tworzyli nowe, organizowali konkursy zapraszając naszych przyjaciół do kontaktu online. Projekt zakłada, by Przyjaciele biblioteki polecili książkę, krótko ją recenzując a następnie czytając jej wybrany fragment. Wszystko w postaci krótkiego filmu. Cyklicznie, w każdy wtorek o godz. 19.00 zapraszamy naszych czytelników do oglądnięcia filmu, publikowanego na stronie i w mediach społecznościowych. Dotychczas w projekcie, polecając i czytając wzięli udział Łukasz Kazek- dziennikarz i popularyzator historii, Barbara Elmanowska - świdnicka pisarka, Anna Rudnicka - dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury, Helena Pietrzak - nauczyciel – bibliotekarz, Monika Turzańska - do niedawna pracownik biblioteki, obecnie Muzeum Dawnego Kupiectwa, Szymon Chojnowski - zastępca prezydenta miasta Świdnica, Agnieszka Frączek - poetka, autorka książek dla najmłodszych, Beata Moskal – Słaniewska - prezydentka miasta Świdnica, Bożena Kuźma - zastępca dyrektora Świdnickiego Ośrodka Kultury, Przemysław Grzyb – pracownik OSIR-u, Maria Zięba - animatorka kultury, współzałożycielka i prezeska Fundacji Ładne Historie.

Śledźcie naszą stronę internetową oraz nasze fanpage'e.

Łukasz Kazek: Pamiętnik "Do Nieba nie można od razu" – czyta Łukasz Kazek

Barbara Elmanowska: "Drwal" Michał Witkowski - czyta Barbara Elmanowska

Anna Rudnicka: "Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie" Kelsey Miller - czyta Anna Rudnicka

Helena Pietrzak: Baśnie świata - czyta Helena Pietrzak