07 listopada 2017 r. naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Teplic nad Metuji. Uczniowie zostali zaproszeni przez Szkołę Podstawową w Jaworzynie Śląskiej w ramach rozwoju współpracy z gminami partnerskimi. Program tegorocznej wymiany uwzględniał również zwiedzanie naszej świdnickiej Biblioteki. Dzieci poznawały nasz budynek oraz historię z nim związaną w dość niecodzienny sposób. Miały do rozwiązania zadania i zagadki, które umożliwiały im przejście przez bibliotekę od strychu po piwnicę. W podziemiach czekała na nich niespodzianka. Wszyscy z entuzjazmem podjęli wyzwanie i doskonale poradzili sobie ze wszystkimi "rebusami". Cieszymy się bardzo, że dzieci z Teplic nad Metuji mogły, za pośrednictwem jaworzyńskiej szkoły, odwiedzić Miejską Bibliotekę Publiczną w Świdnicy.

• czesi_teplice
  • czesi_teplice_02