.
.
.
.
.
.
.
.

Informujemy, że 14.08.2020 (piątek) główna siedziba biblioteki oraz wszystkie filie będą nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy. Za ten okres należności za przetrzymywanie książek nie będą naliczane.

 

Informujmy, że od 6 do 11 sierpnia Filia nr 1 będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy. Za ten okres należności za przetrzymywanie książek nie będą naliczane.

Szanowni Państwo,
jednym z patronów roku 2020 jest Roman Ingarden. Na tę okazję przygotowana została wystawa zatytułowana „Filozof i przyroda”. Ekspozycja ta to zaproszenie do refleksji nad tekstem Romana Ingardena „Człowiek i przyroda” omawiającym relacje człowieka i natury.

Czytaj więcej...


Projekt "Słowem i obrazem" współfinansowany przez Unię Europejską  ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014-2020 Interreg V-A Republika Czeska-Polska

Czytaj więcej...

W dniu 10.07.2020 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. K. Norwida w Świdnicy odbyły się obrady Jury XIII Ogólnopolskiego Konkursu na Autorską Książkę Literacką – Świdnica 2020.

Czytaj więcej...


Zawsze pomocny i uczynny. Sumienny i oddany pracy. Krzysztof Jończyk z Miejskiej Biblioteki Publicznej przeszedł na emeryturę.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo,
Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy już od kwietnia br. zaprasza do projektu PRZYJACIELE BIBLIOTEKI POLECAJĄ I CZYTAJĄ. Projekt został stworzony w momencie, kiedy przyszło nam odnaleźć się w zupełnie innej, trudniejszej rzeczywistości a związanej z epidemią w kraju i na świecie.

Czytaj więcej...

29 czerwca odbyły się pierwsze po pandemicznej przerwie warsztaty pisarskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej. To zarazem ostatnie spotkanie przed wakacjami. Prowadząca, Barbara Elmanowska omówiła temat dziennika jako gatunku użytkowego i literackiego, w szczególności dziennika pisarza na podstawie zapisków m.in. Susan Sontag, Witolda Gombrowicza, Marii Dąb ...

Czytaj więcej...

Przypominamy o naszej ofercie na lato. Już jutro (1 lipca br.) ruszamy z akcją czytelniczą Cała Świdnica czyta - zapraszamy najmłodszych - przyjdź do biblioteki i odbierz swój indeks czytelniczy! W piątek rozpoczyna się cykl Filmowych poranków z biblioteką. Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcjach filmowych. Pamiętajcie, że warunkiem uczestnictwa jest przyprowadzenie dzieck ...

Czytaj więcej...

Wiele świdnickich dzieci spędzi wakacje na podwórku. Będziemy tam z nimi! W ramach projektu przygotowaliśmy bezpłatne animacje i atrakcje dla dzieci. Nasi animatorzy przez całe wakacje będą wędrować po świdnickich podwórkach, zachęcając dzieci do wspólnej zabawy i kreacji.

Czytaj więcej...

BIP© 2020 Miejska Biblioteka Publiczna
im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy

Polityka prywatności / Cookies

Klauzula informacyjna

Kontakt

ul. Franciszkańska 18, 58-100 Świdnica
tel/fax. 74 640-09-46, mbp@mbp.swidnica.pl
NIP 884-001-01-28

X

Right Click

No right click