ul. Franciszkańska 18, I piętro, pokój 202
tel. 74/640-09-37, 74/640-09-39
Kierownik: Katarzyna Poznańska
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Czynna

poniedziałek, wtorek, środa, piątek
czwartek
sobota

 

09.00 - 18.00
09.00 - 16.00
09.00 - 14.00

  • 1
  • 2
  • 3
  • 8

 

Wypożyczalnia Naukowa i Czytelnia Czasopism posiada w swoich zasobach różnorodne zbiory: księgozbiór naukowy, regionalny oraz czasopisma specjalistyczne i prasę codzienną.
Dla chętnych poszerzania wiedzy, przygotowanych jest 17 stanowisk czytelniczych, gdzie w ciszy i skupieniu można oddawać się lekturze czy pisaniu pracy.
W czytelni jest możliwość skorzystania z komputera z dostępem do Internetu. Udogodnieniem jest również funkcjonowanie sieci bezpłatnego internetu bezprzewodowego WiFi. Dodatkowo korzystając ze sprzętu audio można posłuchać muzyki.

 

Księgozbiór naukowy

 

W księgozbiorze naukowym czytelni znajduje się ponad 17 tysięcy woluminów. Dzięki takim zasobom potrzebne informacje znajdą czytelnicy z zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych i humanistycznych.
Zbiory udostępniane są zarówno na miejscu jak i na zewnątrz. Zasady udostępniania księgozbioru zostały ujednolicone i zgodnie z regulaminem biblioteki, można wypożyczyć 8 pozycji na 28 dni.
Jeśli czytelnik zgłosi taka potrzebę bibliotekarz w ramach usługi: Wypożyczenia międzybiblioteczne może sprowadzić z innych placówek na terenie całego kraju pożądaną książkę, skan lub kserokopie.

 

Prasa

 

Czytelnia oferuje ponad 65 tytułów czasopism. Coś dla siebie znajdą osoby zainteresowane tematyką regionalną, specjalistyczną, społeczną i uprawiające różnorodne hobby. Istnieje możliwość wypożyczenia poza bibliotekę starszych numerów czasopism.
W zbiorach czytelni znajduje się komplet Dzienników Ustaw, wydawanych do 2011 r. Najważniejsze ogólnopolskie tytuły archiwizowane są przez 5 lat.

 

Kluby zainteresowań

Pracownicy czytelni są opiekunami dwóch klubów istniejących przy Miejskiej Bibliotece Publicznej:

Dyskusyjny Klub Książki "Melina Literacka"
Klub Filmowy "Kinoteka"

Dla seniorów - czytelników naszej biblioteki, organizowane są raz w tygodniu warsztaty komputerowe "Senior w sieci".
Zajęcia odbywają się w każdy czwartek od godziny 8.30 do 9.30 w Czytelni na I piętrze.
Podczas warsztatów realizowane są wybrane zagadnienia np.: podstawy obsługi komputera, edytor tekstu, obsługa poczty elektronicznej, komunikatorów, internetu.

Istnieje też możliwość umówienia się w innym terminie, na indywidualną naukę i pracę z komputerem pod opieką bibliotekarza.

 

Czytelnia prowadzi działalność edukacyjno-medialną. Zapraszamy szkoły i inne grupy zorganizowane na lekcje biblioteczne, warsztaty czytelnicze. W czasie zajęć uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z zasobami księgozbioru czytelnianego, nauczą się korzystać korzystać z katalogu on-line, poznają historię biblioteki oraz budynku, w którym się mieści siedziba naszej książnicy.
Znajdziecie nas na FB: facebook 


 

 

 

BIP© 2020 Miejska Biblioteka Publiczna
im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy

Polityka prywatności / Cookies

Klauzula informacyjna

Kontakt

ul. Franciszkańska 18, 58-100 Świdnica
tel/fax. 74 640-09-46, mbp@mbp.swidnica.pl
NIP 884-001-01-28

X

Right Click

No right click