0d 9 lipca 2018 r. zapraszamy do Filii nr 2 z nową, tymczasową siedzibą w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Ofiar Oświęcimskich 30.

Tymczasowa siedziba w Szkole Podstawowej
nr 2 przy ul. Ofiar Oświęcimskich 30.

tel. 74/640-09-50
p.o. kierownika: Stefania Bindas


Czynna

poniedziałek - piątek
czwartek
sobota

 

10.00 - 18.00
10.00 - 16.00
nieczynna

 

 • 1
 • 2

Filia nr 2 powstała 15 maja 1970 r. na Osiedlu Młodych, rozpoczynając działalność ze zbiorem 1474 woluminów. Obecnie księgozbiór placówki liczy ponad 45 tys. egzemplarzy, a staranny dobór literatury powoduje, że czytelnicy o wyrobionym smaku literackim zawsze mogą znaleźć interesującą lekturę. Warunki lokalowe zapewniają wygodę w korzystaniu ze zbiorów zarówno dzieciom jak i dorosłym. Obszerny dział dla najmłodszych pozwala na swobodne zabawy, natomiast czytelnia i wypożyczalnia dla dorosłych, na pracę i wybór książek w skupieniu i ciszy.

W Filii nr 2 znajduje się czytelnia prasy, w której skorzystać można z ponad 20 tytułów czasopism. Do dyspozycji czytelników są również 3 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Korzystanie z komputerów normuje regulamin.

Filia nr 2 jest miejscem licznych spotkań z ciekawymi ludźmi, spotkań autorskich, współpracuje ze szkołami i przedszkolami z najbliższej okolicy, organizuje imprezy okolicznościowe.

Dużym zainteresowaniem cieszą się cotygodniowe, cykliczne zajęcia dla najmłodszych (dzieci w wieku 4-10 lat) - Bajeczne podróże, które odbywają się w każdy wtorek o godz. 16.00. Ponadto coroczną tradycją jest bal karnawałowy dla dzieci, w czasie ferii zimowych w Filii nr 2 odbywają się zajęcia - przez dwa tygodnie dzieci aktywnie spędzają czas na zabawach popularyzujących książkę.

Dla dorosłych czytelników w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 16.00 organizowane są spotkania Klub Miłośników Dobrej Książki

Filia nr 2 zaprasza do współpracy nauczycieli, pedagogów oraz bibliotekarzy bibliotek szkolnych, którym proponujemy:

 • lekcje biblioteczne: tematycznie związane z historią i budową książki, rozwojem pisma na przestrzeni wieków, z działalnością bibliotek
  i wyszukiwaniem informacji w katalogach tradycyjnych i online, ale również elastycznie dopasowujemy się do potrzeb dzieci i nauczycieli

 • spotkania autorskie: to czas bezpośredniego kontaktu dzieci
  i młodzieży z ciekawymi postaciami świata literatury i kultury

 • wystawy prac plastycznych.
  Uczestnictwo w spotkaniach, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, jest bezpłatne.


Ferie 2018! Filia nr 2
Rodzinna pracownia św. Mikołaja w bibliotece - filia nr 2
Ferie pod lupą - ferie 2016!

 

 

BIP© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna
im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy

Polityka prywatności / Cookies

Klauzula informacyjna
Partnerzy:


 


 

 

 
         

 Wspierają nas:

 

      

         
 

 

 
         

 

Kontakt

ul. Franciszkańska 18, 58-100 Świdnica
tel/fax. 74 640-09-46, mbp@mbp.swidnica.pl
NIP 884-001-01-28