Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Świdnicy wspólnie z Biblioteką w Policach nad Metuji realizuje projekt „Słowem i obrazem” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014-2020 Interreg V – A Republika Czeska – Polska oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. Numer projektu: CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0001775.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy oraz Biblioteka w Policach nad Metuji zapraszają na promocję książek "A jednak boli" Justyny Koronkiewicz oraz "Zapach jaśminu" Olgi Landovej - nagrodzonych książek w konkursie dla autorów o znaczącym dorobku literackim - Słowem i Obrazem.

Założeniem konkursu było wydanie książek w tłumaczeniu na język polski i czeski, zgodnie z oczekiwaniami twórcy, w atrakcyjnym graficznie i edytorsko opracowaniu. Konkurs miał na celu przybliżenie twórczości literackiej ludzi pogranicza, którzy mają znaczący dorobek w swoim kraju, a ich twórczość nie jest znana u sąsiadów.

BIP© 2019 Miejska Biblioteka Publiczna