Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Świdnicy zaprasza osoby piszące, które chcą pogłębiać swoje umiejętności warsztatowe oraz poszerzać świadomość twórczą na warsztaty pisarskie. Oczekujemy osób o wysokiej motywacji, nastawionych na pracę z tekstem, które nie boją się krytyki.
W sprawie terminu kolejnego spotkania prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 74 640 09 46.

Warsztaty poprowadzi Barbara Elmanowska.


 

Dzień bez wiersza dniem straconym

Gościem poniedziałkowych warsztatów pisarskich, prowadzonych przez Barbarę Elmanowską w Miejskiej Bibliotece Publicznej, był świdnicki poeta, Bartłomiej Wróbel.


Jak i gdzie tworzy się wiersze? Czy bycie poetą to dziś wstyd? Jak przeżyć dzień bez pisania? To tylko niektóre dylematy człowieka skazanego na pisanie poezji. Bartek Wróbel przedstawił również projekt swojego debiutanckiego tomiku „Beł koty”, który uczestnicy grupy warsztatowej poddali szczegółowej analizie. Autor, ukrywający się w tekście pod pseudonimem Fryderyk Ptak, z wyraźną przyjemnością opowiadał o tym, w jakich warunkach tworzy, w jaki sposób obserwacja świata przekuwa się na wiersze.

Rozmowa otworzyła warsztatowy cykl spotkań ze świdnickimi poetami.

Bartłomiej Wróbel (ur. 03.09.1996) - były uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, były poeta, wciąż aktualny miłośnik filozofii i muzyk jazzowej, pasjonat winiarstwa, niedoszły bard, namiętny brzdąkacz gitarowy i twórca undergroundowych kompozycji z gatunku muzyki elektronicznej, aktualnie wulkanizator i dwuleworęczny mechanik samochodowy, miłośnik epistolografii i grafomanii, prowadzi bloga poetyckiego maleiwielkienic.blogspot.com, wciąż czeka na swój wielki literacki debiut.

BIP© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna
im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy

Polityka prywatności / Cookies
Partnerzy:


 


 

 

 
         

 Wspierają nas:

 

      

         
 

 

 
         

 

Kontakt

ul. Franciszkańska 18, 58-100 Świdnica
tel/fax. 74 640-09-46, mbp@mbp.swidnica.pl
NIP 884-001-01-28