Podczas warsztatów poświęconych rozwojowi Świdnicy, jakie w ubiegłym tygodniu odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy, odbył się wernisaż wystawy „Niezwykłe Dolnoślązaczki”, przygotowanej na 100-lecie praw wyborczych Polek przez Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet wspólnie z Regionalnym Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

Wystawa przedstawia sylwetki 16 niezwykłych kobiet, które żyły na Dolnym Śląsku w różnych epokach i działały w różnych dziedzinach życia. Są wśród nich m.in. Edyta Stein, św. Jadwiga, Wanda Rutkiewicz, Anna German, czy Freya von Moltke.

Celem wystawy jest pokazanie, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, przykładów mądrych, ambitnych i twórczych kobiet oraz uświadomienie oglądającym, jak duży jest wkład kobiet w rozwój naszej kultury i nauki.

Wystawa została zorganizowana jako wydarzenie w ramach uchwalonego przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskiego Roku Praw Kobiet.

• wystawa
  • wystawa_02